Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

DLACZEGO WARTO ZAMÓWIĆ KOMPLEKSOWĄ OBSŁUGĘ FOTOGRAFA I KAMERZYSTA ?
      Przede wszystkim świetnie się znamy i dogadujemy, jesteśmy małżeństwem. Gwarantuje to doskonałą współpracę pomiędzy fotografem i kamerzystą. Jako duet świetnie się rozumiemy i wspomagamy w pracy. Nie konkurujemy ze sobą, nie przeszkadzamy, nie wchodzimy sobie w kadr.
     Kompleksowa obsługa uroczystości niesie za sobą kilka korzyści. Dla Państwa niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest to, że podpisujecie tylko jedną umowę i wszystkie szczegóły ustalacie z jedną osobą. Łatwiej wszystko dograć. Dodatkową korzyścią jest rabat, który udzielamy przy podpisywaniu podwójnej umowy.
GDZIE DZIAŁACIE ?

       Swoją działalność prowadzimy przede wszystkim na terenie województwa śląskiego, ale działamy też w innych częściach Polski. Przykładowo sesje plenerowe możemy wykonać w ciekawym miejscu gdzieś poza województwem śląskim, np. w Tatrach lub w ciekawym zamku. Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje.

GDZIEM MOŻNA SIĘ Z WAMI SPOTKAĆ ?

      Nie prowadzimy biura w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, ponieważ praktycznie wszystkie nasze zlecenia realizowane są u klienta. Standardowo przyjeżdżamy do Państwa na spotkanie we wcześniej umówione miejsce. Dojazd do 100 km jest w cenie.

CZY MOŻNA WSZYSTKIE FORMALNOŚCI ZAŁATWIĆ NA ODLEGŁOŚĆ ?

        Tak, wszystkie formalności związane z podpisaniem umowy możemy załatwić na odległość. Wygląda to w ten sposób, że wysyłacie Państwo wszystkie dane potrzebne do podpisania umowy drogą elektroniczną. Potem  wypisujemy umowę i przesyłamy ją Wam do podpisu. Po podpisaniu odsyłacie taką umowę do nas pocztą i wpłacacie zadatek. Umową jest zawarta w momencie gdy dopięte są obie formalności, czyli umowa jest podpisana u nas i zadatek jest zaksięgowany na koncie.

CO WCHODZI W ZAKRES USŁUGI FOTOGRAFOWANIA I FILMOWANIA ?

       Zakres naszej pracy zależy od wcześniejszych ustaleń. Standardowo rozpoczynamy pracę od przygotowań i kończymy po oczepinach ok. 1:00 godziny w nocy. W standardzie jest też sesja plenerowa, którą możemy wykonać w dniu ślubu lub w innym terminie. Szczegóły znajdują się na podstronie OFERTA.

JAK MOŻNA ZAREZERWOWAĆ TERMIN ?

         Rezerwacja terminu następuje tylko poprzez podpisanie umowy i wpłatę zadatku. Nie „przytrzymujemy” terminu.  Zadatek można wpłacić przelewem na konto lub gotówką podczas podpisywania umowy.

CZY MOŻNA ZAMÓWIĆ TYLKO USŁUGĘ FOTOGRAFA LUB KAMERZYSTY ?

        Tak oczywiście istnieje taka możliwość. W naszej ofercie znajduje się osobna oferta na obsługę fotografa i kamerzysty. Zapraszam do zapoznania się z szczegółami na podstronie OFERTA.

NA JAKIM SPRZĘCIE PRACUJECIE ?

        Fotografujemy pełnoklatkowymi aparatami firmy Nikon wraz z zestawem stałoogniskowych obiektywów. Oprócz tego kilka lamp błyskowych i innych pomniejszych akcesoriów.

        Filmujemy za pomocą profesjonalnych kamer firmy Panasonic, w coraz większym stopniu wykorzystujemy hybrydowy system firmy Sony oraz system bezlustrowy. Oprócz tego jest kamerka sportowa, mikrofony i rejestrator dźwięku.

CZY UŻYWACIE DODATKOWEGO OŚWIETLENIA ?
Podczas naszej pracy stawiamy na naturalność i autentyczność, nie stosujemy żadnego dodatkowego oświetlenia podczas pracy. Zarówno zdjęcia, jak i filmy są realizowane przy wykorzystaniu światła zastanego. Jedyny wyjątek stanowi zabawa weselna, gdzie z powodu panujących warunków podczas wykonywana zdjęć stosowana jest lampa błyskowa.
CZY PODCZAS REALIZACJI REPORTAŻU BĘDZIECIE NAS JAKOŚ USTAWIAĆ ?

       Zarówno podczas filmowania, jak i zdjęć nie ustawiamy Pary. Naszym zadaniem jest to, by w sposób jak najbardziej naturalny i neutralny utrwalić cały przebieg uroczystości. Jedyny wyjątek stanowią zdjęcia grupowe, z gośćmi oraz sesja plenerowa.

CZY POSIADACIE UPOWAŻNIENIA DO FILMOWANIA I WYKONYWANIA ZDJĘĆ PODCZAS CEREMONII W KOŚCIELE ?

Tak, każdy z nas ukończył specjalny kurs organizowany przez kurię. Podczas ślubu zawsze posiadamy stosowny dokument przy sobie.

PO JAKIM CZASIE OTRZYMUJEMY GOTOWE ZDJĘCIA I FILM?

      Termin przekazania filmu i zdjęć określa umowa. Zazwyczaj jest to 60 dni od daty uroczystości lub sesji plenerowej, jeśli była ona wykonana w późniejszym terminie.

CZY PODCZAS REPORTAŻU WYKONUJECIE ZDJĘCIA GRUPOWE I Z GOŚĆMI ?

        Zawsze wykonujemy zdjęcie grupowe. Możemy również wykonać indywidualne zdjęcia z rodzicami, świadkami i Waszymi gośćmi podczas wesela.

KTO WYBIERA ZDJĘCIE, KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ W ALBUMIE LUB FOTOKSIĄŻCE (FOTOALBUMIE)?

        Fotografie, które zostaną wykorzystane w albumie lub fotoksiążce zawsze wybiera para młoda. Przygotowujemy galerię zdjęć w Internecie i przesyłamy Wam link. Spośród zamieszczonych w galerii zdjęć wybieracie te, które mają znaleźć się w albumie. Przesyłacie do nas listę mailem.

CZY NALEŻY WAS LICZYĆ JAKO DODATKOWYCH GOŚCI NA WESELU. CZY PIJECIE ALKOHOL ?

        Będzie nam bardzo miło, jeśli możemy liczyć na jakieś wyżywienie i napoje podczas naszej pracy. Jeśli nie przewidujecie takich dla nas, prosimy abyście nas o tym poinformowali przed weselem. Stosowna informacja znajduje się w umowie.

         Jeśli zaś chodzi o spożycie alkoholu to nigdy nie pijemy podczas wesela.

CZY DYSPOPONUJECIE WŁASNYM TRANSPORTEM?

         W dniu wesela poruszamy się własnym samochodem, tak aby być niezależnym w naszej pracy.

JAK WYGLĄDA ROZLICZENIE USŁUGI ?

       Płatność za usługę podzielona jest na dwie części. Pierwsza to wpłata zadatku w momencie podpisania umowy.  Druga następuje w momencie przekazania gotowego filmu i zdjęć.

CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ OTRZYMANIA SUROWYCH MATERIAŁÓW?

        Nie przekazujemy surowych (nie obrobionych) materiałów zarówno filmowych, jak i zdjęciowych. Wynika to z chęci posiadania pełnej kontroli nad prezentacją efektów naszej pracy. Nieumiejętna obróbka przeprowadzona przez osoby trzecie mogłaby przedstawiać nasze zdjęcia i filmy w niepożądany dla nas sposób.

stat4u